Slunko
OblíbenéPřidat Slunko.net k oblíbeným stránkám
Zpět na Slunko.net


Reklama

Základní informace

Abyste na svém webu mohli poskytovat webovou reklamu, musíte mít živnostenský list "Reklama a Marketing". Není zadarmo, musíte zaplatit. Musí vám být víc než 18 let a k jeho vystavení je potřeba živnostenský list. Pokud vám není 18, může za Vás podnikat např. rodič nebo jiný příbuzný. Živnostenský list je nutný, abyste mohli vystavit fakturu za reklamu a poslat ji k proplacení.
Určitě budete potřebovat bankovní účet, peníze se již neposílají pomocí složenky, ale se na účet.
Pokud budete chtít někomu zobrazovat reklamu, budete s ním muset uzavřít smlouvu a posílat mu faktury k úhradě. Rozhodně je vhodné mít předem k dispozici vhodně sestavenou smlouvu.

Výměnná reklama - s konkrétním webem

Najděte si podobně zaměřený web s podobnou návštěvností a požádejte o výměnu ikonek nebo odkazu. Získáte tak nové návštěvníky, pro vyhledávače bude váš web kvalitnější a je to výhodné pro obě strany.

Výměnná reklama - přes reklamní systém

Výměnou odkazů se samozřejmě zabývají i velké systémy. Ty disponují množstvím webů, které si navzájem zobrazují bannery.
V ideálním případě to znamená, že vy zobrazíte x bannerů a váš banner se zobrazí x krát někde jinde. Problém je, že v takovém případě by to společnosti, která službu provozuje k ničemu nebylo, proto vždy existuje výměnný poměr. Např. 1:0,9 znamená, že vy zobrazíte 10 bannerů a za odměnu bude váš banner zobrazen 9 krát. Jeden zbývající využije společnost ke svým účelům, nejčastěji prodej.