Slunko
OblíbenéPřidat Slunko.net k oblíbeným stránkám
Zpět na Slunko.net


Webhosting

Station.cz

Co je to webhosting?

Webhosting prostor pro stránky na Internetu. Za tento prostor se musí platit. Existují také servery, kde máte hosting zdarma, musíte ale například zobrazovat reklamní banner a z vlastní zkušenosti mohu říci, že služby nejsou a ani nemohou býti tak kvalitní, jako v případě placeného hostingu. Většina poskytovatelů webhostingu nabízí také registraci domén. Doména je adresa, pod kterou mohou uživatelé internetu najít vaší prezentaci. Za doménu je třeba také zaplatit.

Jak vybrat webhosting?

První rozhodnutí, které musíte při výběru webhostingu udělat, je, zda chcete stránky umístit na placený nebo neplacený hosting (webhosting zdarma, anglicky freehosting). Dále se budu hovořit o placeném hostingu.
Nyní si musíte ujasnit, co vše požadujete a co je nepožadovanou výhodou. Musíte vzít v potaz požadavky vašich stránek. Nyní témeř všechny hostingové společnosti mají v nabídce PHP i ASP, databázi, FTP, E-maily, neomezený přenos das (pozor, jde většinou pouze o NIX), zálohování apod. Určitě není na škodu se podívat na reference, tedy weby, které již na daném hostingu jsou. Velmi podstatná je technická podpora a ochota administrátorů. To ale zjisíte až časem.
Posledním bodem je cena. Ta se většinou odvíjí od velikosti prostoru, který si pronajmete.Osobně mám dva hostingy. Jeden malý, který mne stojí 10Kč/měsíc + doména. A druhý jinde, kde platím 130Kč/měsíc +doména, ale mám 6GB prostotu a naprostou spokojenost s poskytovatelem station.cz.